Legújabb laborcsomagjaink segítenek a kiderítésében
Sokáig a tejet az egészséges életmód egyik alapkövének tekintették, hiszen ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag élelmiszer, amely jellegzetes ízénél fogva is népszerű minden korosztályban. Azonban számos előnyös tulajdonsága ellenére a tej fogyasztása igen komoly problémákat okozhat azoknál, akik allergiások vagy érzékenyek valamelyik jelentős összetevőjére: a tejfehérjére vagy a tejcukorra (laktóz).
Éppen ezért meglévő Ügyfeleink számára is ajánljuk megújult laborvizsgálati csomagjainkat, amelyek megbízhatóan egészítik ki és segítik egy-egy hiányállapot vagy probléma meghatározását. A Medicover biztosítási csomagjai standard- és széleskörű laborvizsgálatokat tartalmaznak, amelyeknek tökéletes kiegészítői lehetnek legújabb komplex, térítés ellenében igénybe vehető laborcsomagjaink. A tej allergiát felderítő laborvizsgálati csomagjaink kedvezményes árairól részletes felvilágosítást kaphat telefonos ügyfélszolgálati munkatársainktól.
Mi a különbség a tejfehérje okozta allergia és a tejfehérje okozta intolerancia között?
Az ételallergia és az ételintolerancia közötti különbség sokak számára nem nyilvánvaló, hiszen tüneteik sokszor hasonlóak. A tej- és tejtermék okozta ételallergia esetén a szervezet védekező rendszere tévesen úgy reagál bizonyos táplálékfélékre, mintha azok károsak lennének, ezért az immunrendszer sejtjei ellenanyagot termelnek, hogy az idegen anyaggal szemben védekezzenek. A legtöbb esetben az allergiás reakció azonnali tüneteket produkál, így beazonosítása is viszonylag egyszerű.
Ezzel szemben az ételintolerancia – ilyen a tejfehérje érzékenység is – sokkal alattomosabb betegség. Tünetei órák múlva, akár 2-3 nappal később is megjelenhetnek, ezért nagyon nehézzé válhat az utólagos ok-okozati függés felfedése. A tünetek súlyossága függ az elfogyasztott étel vagy alapanyag mennyiségétől is.
A két betegség közötti lényeges különbség tulajdonképpen az, hogy míg az ételallergiát az immunrendszer reakciója váltja ki, addig az ételintoleranciát az emésztőrendszer működési zavara, a bélhámsejtek felszívódási eltérései, a megváltozott bélflóra összetétele és a bélfal áteresztőképességének megváltozása okozhatja.
Mikor beszélhetünk tejfehérje allergiáról?
A (tehéntej) allergia esetén a szervezet a tejben előforduló tejfehérjéket (kazein, alfa-laktalbumin, béta-laktoglobulin) allergénként azonosítja, melyre immunválaszt ad. A tünetek közvetlenül tejfogyasztás után jelentkezhetnek, érintve a bőrfelületet, a bélrendszert, a légutakat. Súlyos esetben anafilaxiás roham is jelentkezhet, mely egészen a keringési rendszer összeomlásáig vezethet.
Jellemző tünetek:
- bőrviszketés
- ekcéma
- haspuffadás
- hasmenés
- hányinger-hányás
- nehézlégzés-fulladás
- asztma
Mi a különbség a tejfehérje allergia és a tejfehérje intolerancia között?
Nagyon fontos kiemelni, hogy a tejfehérje allergia és a tejfehérje intolerancia nem ugyanaz a betegség. A tejfehérje intolerancia a laktóz intoleranciától is különbözik. Tejfehérje intolerancia esetén ugyanis ugyanúgy kerülni kell a laktózmentes tejet is, mint a normál készítményeket.
Mikor beszélünk tejcukor (laktóz) érzékenységről?
Tejcukor érzékenység esetén a tejcukor (laktóz) bontását végző enzim (laktáz) hiányzik, vagy csökkent mennyiségben található meg a szervezetben. Ilyenkor a laktóz tartalmú ételek, italok fogyasztása után kellemetlen emésztési tünetek jelentkezhetnek a betegnél (pl. hasmenés, puffadás, szélgörcs).
Mint minden egyéb ételintolerancia esetén, itt is sokszor nehezíti a felismerést a tünetek kialakulásának ideje, amely nem mindig mutat közvetlen összefüggést a tejfogyasztással.
Hogyan állapítható meg az tejallergia, tejfehérje intolerancia, tejcukor érzékenység és hova fordulhat segítségért?
A Medicover legújabb laborvizsgálati csomagja egyszerre kínál megoldást a tejfehérje okozta allergia, a tejfehérje intolerancia és a tejcukorérzékenység (laktóz) kivizsgálására. A tejfehérje allergia és a tejfehérje intolerancia vizsgálat vérvételen keresztül történik, amely gyors, hatékony és megbízható módszer a diagnosztizálásra.
A laktózérzékenység kivizsgálására számos laborvizsgálat létezik, azonban a legkíméletesebb módszer a genetikai vizsgálat, amelyet a Medicover tej-tejcukor-tejfehérje laborvizsgálati csomagja is tartalmaz.
A genetikai módszerrel történő vizsgálat során ugyanis:
- Nincs szükség a laktóz tartalmú folyadék fogyasztására
- A beavatkozás gyors és fájdalommentes
- A vizsgálat eredményét nem befolyásolja sem étel, sem gyógyszer előzetes elfogyasztása
Miben segít Önnek a tej-tejcukor-tejfehérje laborcsomag?
A Medicover legújabb, komplex és széleskörű laborvizsgálati csomagja segítséget kínál a tejjel kapcsolatos bárminemű allergia vagy intolerancia diagnosztizálására, mindezt gyors, hatékony és a szervezetet tehermentesítő vizsgálatokkal.
Miért a Medicover magánlabor?
Számunkra fontos, hogy a laborvizsgálat Önnek a lehető legkényelmesebb legyen, ezért:
- Időpontokat akár már másnapra biztosítunk
- Laborvizsgálat beutaló nélkül: orvosi javaslat nélkül is elvégezzük a kért vizsgálatot, azonban javasoljuk, hogy előtte konzultáljon szakorvossal, hogy a panaszok ismeretében mely vizsgálatok elvégzését javasolja
- Vérvétel azonnal, várakozás nélkül: előzetesen egyeztetett időpontban várjuk vizsgálatainkra, nem kell órákat várnia, hogy sorra kerüljön
- Laboratóriumi csomagok a gyors diagnózishoz
- Kíméletes vérvétel vékony, szárnyas tűvel
- Tapasztalt laborasszisztenseink gyorsan és szakszerűen végzik a vérvételeket
- A Medicovernél nincsenek további költségek
- A vérvétel budapesti és vidéki klinikáinkon is lehetséges
Meglévő Ügyfeleink számára is ajánljuk megújult laborvizsgálati csomagjainkat, amelyek megbízhatóan egészítik ki és segítik egy-egy hiányállapot vagy probléma meghatározását. A Medicover biztosítási csomagjai standard- és széleskörű laborvizsgálatokat tartalmaznak, amelyeknek tökéletes kiegészítői lehetnek legújabb komplex, térítés ellenében igénybe vehető laborcsomagjaink.